inside
PODLAHOVÉ VÝROBKY
Arbonia Referenzen: Kurhaus Oberwald (Innen)

Podlahové konvektory Estetika a inteligentní technika.

Arbonia Referenzen: Café Moskau, Berlin (Außen)
Arbonia Referenzen: Café Moskau, Berlin (Außen / Innen)

Cafe Moskau Berlín

Karl-Marx-Allee 34, 10178 Berlin

MOSKVA byl prestižní objekt v bývalé NDR. Dnes je Moskva spíše místem pro reprezentaci na vysoké úrovni a mezinárodní akce a události. Při renovaci zde bylo vestavěno více než 90 podlahových konvektorů Ascotherm od společnosti Arbonia.

Arbonia Referenzen: Deutsche Nationalbibliothek, Leipzig (Außen)
Arbonia Referenzen: Deutsche Nationalbibliothek, Leipzig (Innen)

Německá národní knihovna Lipsko

Deutscher Platz 1, 04103 Leipzig

Stavební rozšíření Německé národní knihovny bylo zahájeno v květnu roku 2011. Podél obloukové fasády bylo vestavěno více než 150 podlahových konvektorů Ascotherm, částečně bylo do kanálu integrováno zařízení na odvod kouře. Na tomto místě se mimo jiné nachází německý hudební archiv.

Arbonia Referenzen: Fraunhofer Institut IAF, Freiburg (Außen)
Arbonia Referenzen: Fraunhofer Institut IAF, Freiburg (Innen)

Fraunhoferský institut IAF

Tullastr. 72, 79108 Freiburg

Fraunhofer je největší organizací pro výzkum orientovaný na aplikované vědy v Evropě s více než 80 výzkumnými ústavy, z toho 60 Fraunhoferskými instituty na místech po celém Německu. Ve Fraunhoferském institutu pro aplikovanou fyziku pevných látek (IAF) ve Freiburgu byly podél moderní skleněné fasády použity podlahové konvektory společnosti Arbonia.

Arbonia Referenzen: Kurhaus Oberwald (Außen)
Arbonia Referenzen: Kurhaus Oberwald (Innen)

Lázeňský hotel & soukromá klinika Oberwaid St. Gallen

Rorschacher Str. 311, 9016 St. Gallen

Velkorysá, moderní, srdečná. Elegantní a nadčasová stavba - ležící ve vlastním parku se starým stromovím - se harmonicky začleňuje do krajiny kolem Bodamského jezera. Centrálním charakteristickým znakem domu je půdorys se třemi křídly ve tvaru kříže tau jako symbol tří pilířů zdraví: pohyb, strava a duchovní motivace. Podlahové konvektory zajišťují optimální uvolnění.

Primarschule Thundorf

Hauptstrasse 4a, CH-8512 Thundorf

První kroky pro rozšíření stavby obce Thundorf se školními místnostmi v prvním patře a mateřskou školkou v přízemí počala 26. března 2015. Poprvé byla budova oficiálně otevřena 20. května 2016. Povšimnutíhodná je ekologická a vhodně vybraná architektura a infrastruktura, která se stará o pohodlí žáků i učitelů. Budova je vybavena podlahové konvektory (9x KRP 91).